fbpx

Po tak ciepłym i słonecznym weekendzie, z perspektywą dalszych opadów śniegu, ciężko uwierzyć, że to już wiosna ale jednak to prawda. Mamy wiosnę.

W wielu domach o tej porze roku odbywają się tak zwane „wiosenne porządki”. Między innymi przegląda się wtedy szafy, szafeczki, szuflady i szufladunie oraz decyduje w czym się będzie chodzić, a w czym nie. Odkłada się też na stosik „rzeczy do wyrzucenia”, bo do niczego już się nie nadają.
A gdyby się tu na chwilę zatrzymać, zrobić użytek z tego stosiku i zmniejszyć tym samym ilość produkowanych przez nas śmieci?

 

Jak zjeść ciastko i mieć ciastko?

1. Ze starych koszulek zrób torby na zakupy lub woreczki do ważenia owoców czy warzyw.

Zrobiła się dziura? Białe t-shirty pożółkły lub zszarzały? Żaden problem! Zbierz wszystkie do jednego pudełka, a gdy będzie ich odpowiednia ilość, wyczaruj wyjątkowe i niepowtarzalne torby na zakupy. Toreb zakupowych jest zawsze za mało, a dzięki takiemu zabiegowi zarówno zmniejszymy ilość śmieci jak i będziemy mieć ładne i użyteczne rzeczy.

2. Podrasuj swoje letnie buty używając starych ubrań i bądź przy tym bardziej eko. #zerowaste

Czy na Twojej twarzy pojawiło się zdziwienie? „Jak to, mogę podrasować swoje buty?” Mówię Ci, możesz. Wystarczy tylko przygotować do tego odpowiednie buty, wziąć np. stare jeansy i zabrać się do pracy. Możesz zadać pytanie „ale jak?”. Na nie znajdziesz odpowiedź w darmowym mini-kursie e-mail. Dowiesz się z niego w jaki sposób podrasować swoje letnie buty, które z nich będą się do tego procesu nadawały oraz które ze zużytych ubrań będą do tego najlepsze. Jeżeli ciekawi Cię to jak to zrobić, już 26.04 startuje pierwszy e-mail z materiałami. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

3. Bawełniane rzeczy potnij na wielorazowe szmatki.

Po co za każdym razem kupować jednorazowe ściereczki do kurzu? Takie, zrobione własnoręcznie i do tego wielokrotnego użytku są dużo bardziej trwałe i wygodniejsze, w końcu sami możemy zdecydować o ich kształcie czy wielkości. Jeżeli masz już dużo takich szmatek, wykorzystaj pocięte kawałki i zrób z nich misie lub lalki dla dzieci. Zaproś swoje pociechy do wspólnej zabawy. Takie zajęcia poszerzają horyzonty i inspirują do kreatywnego działania.

Jak widzisz, można zrobić wiele rzeczy ze znoszonych ubrań, a to nie są wszystkie pomysły. Puść wodzę fantazji, rozerwij się w trybie offline. Ja zasiałam ziarno inspiracji, reszta należy do Ciebie. „Widzimy się” na mini-kursie e-mail, a jeżeli jeszcze nie jesteś jeszcze zapisana lub zapisany, zapraszam poniżej.