fbpx

Czyli co zrobić, jeżeli chcesz wykonać własne obuwie i dopiero zaczynasz?

Chciałam zacząć robić buty, ale nie miałam zielonego pojęcia jak się za to zabrać. Nigdzie nie było żadnych informacji na ten temat, nie mówiąc już o książkach czy kursach. Ile wówczas dałabym za to, żeby pojawił się ktoś, kto może mi takie rzeczy po prostu powiedzieć? Zapewne wiele. Ale teraz, gdy ten etap mam już daleko za sobą, mogę się tym podzielić. 

Zatem od czego w ogóle zacząć robienie butów w domu?

Wszyscy wiedzą, że zawsze najtrudniej jest zacząć. Potem już jakoś idzie. Ale jeżeli nie zrobimy tego pierwszego kroku, nie przybliżymy się do efektów nawet o milimetr. Oto pierwsze kroki, które należy wykonać, aby rozpocząć swoją przygodę z domowym obuwnictwem:

1. Dowiedz się, jaki masz rozmiar buta.
Przy zapisie na newsletter, można pobrać darmowy mini poradnik o tym, jak znaleźć swój rozmiar i już nie mieć problemu przy zakupie butów w Internecie. Już teraz zapisz się na newsletter, aby móc dobrać rozmiar butów.

2. Podejmij decyzję, jakie buty chcesz wykonać. 
Niby oczywiste, a wielu ludzi ma z tym największy problem. Zamiast po prostu iść do przodu, znaczną ilość czasu poświęcają na myślenie, a od samego myślenia efektów nie będzie. Może akurat potrzebujesz butów na lato? A może lepiej byłoby mieć szybkie i wygodne klapki do chodzenia po domu? Pomyśl, czego Ci brakuje.

3. Kup lub zdobądź podeszwy.
Na początek najlepsze będą takie do espadryli, bo wiele wybaczają i można je wykorzystać wiele razy. W Internecie jest wiele sklepów oferujących ten produkt. Wystarczy wpisać hasło w Google i wyszukać miejsca, które odpowiada nam najbardziej.

4. Zdecyduj z jakiego materiału chcesz zrobić swoje buty.
 Jeżeli nie wiesz jakie materiały nadają się do robienia butów, nie pozwól, aby ten punkt Cię wstrzymywał. Weź swoje stare jeansy i przy okazji przyczyń się do zmniejszenia ilości śmieci w modzie. 

5. Skompletuj wszystkie potrzebne narzędzia.
Zdziwisz się, jak wiele z tych narzędzi masz już w domu. Myślisz, że potrzeba do tego specjalistycznego sprzętu za grube miliony? Otóż nie. Jeżeli masz w domu igłę, nitkę, ostre nożyczki, szpilki i linijkę to spokojnie możesz zaczynać swoją przygodę z robieniem butów. 

To wszystko wydaje się zbyt proste, żeby było prawdziwe? Robienie butów wydaje się być strasznie trudne i skomplikowane, a wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy, że można to zrobić w domu, a w dodatku szybciej, niż myślisz. 

Zapraszam Cię do śledzenia wpisów i postów na Instagramie i Facebooku. A może masz Tiktoka? kliknij i zacznij obserwować profil Chobotz