fbpx

Wiadomo, że nie myli się tylko ten, co nic nie robi. Każdy popełnia błędy, bo dzięki nim można się czegoś nauczyć i wyciągnąć potrzebne wnioski na przyszłość.  Jednakże są takie błędy, których można uniknąć już na samym początku.

Oto 3 najczęstsze błędy, których w łatwy sposób można uniknąć:

 1.  Doktoryzowanie się i zbieranie całej istniejącej literatury na dany temat. 
  Zamiast zabrać się do pracy natychmiast, odkładamy w czasie cały proces, ponieważ nie czujemy się „wystarczającymi ekspertami” w danej dziedzinie.  W szkole uczą nas, że popełnianie błędów jest złe i nie można tego robić, stąd mózg jest przyzwyczajony do tego, że trzeba wszystko robić albo perfekcyjnie, albo w ogóle. Czas przełamać schematy i po prostu zacząć działać. Najwięcej zawsze można się nauczyć starą i sprawdzoną metodą prób i błędów (najlepszym tego przykładem był Edison).

   

 2. Czekanie na ten „odpowiedni moment”.
  Czyli najzwyczajniej w świecie prokrastynujemy. Znajdujemy sobie zajęcia zastępcze, które nagle wydają się być bardzo pilne, przez co świadomie odkładamy zabranie się do faktycznej pracy. Czas jest najcenniejszym zasobem, jaki posiadamy.

 3. Kupowanie całego sprzętu dla profesjonalistów w przypływie emocji.
  Nie od razu Rzym zbudowano. Żyjemy w czasach, kiedy efekt chcemy mieć już, teraz, NATYCHMIAST! Wmawiamy sobie, że jak już chcemy się za coś zabrać, to albo poświęcamy się na 100%, albo w ogóle lepiej nie zaczynać. Przez takie podejście wiele osób traci zapał już na samym wstępie. Narzuca sobie zbyt wysokie tempo. Należy pamiętać, że nie można zrzucić 20 kg wagi w tydzień, podczas gdy te dodatkowe kilogramy budowaliśmy latami. Wszystko jest kwestią wyrobienia w sobie odpowiednich nawyków. Zacznij metodą małych kroczków i wyznaczaj cele. Pamiętaj o tym, do czego dążysz i w chwilach zwątpienia przypominaj sobie, co chcesz osiągnąć. 

  Ogólnie rzecz biorąc wszystkie te błędy są popełniane w każdej dziedzinie życia. Warto implementować dobre nawyki na co dzień, a zdecydowanie ułatwi nam to działania. W czymkolwiek byśmy nie zaczęli działać.  

  Pamiętaj, że co środę na blogu
  https://chobotz.pl/blog/ pojawia się nowy artykuł.

  Zapraszam Cię do śledzenia wpisów i postów na Instagramie i Facebooku. A może masz Tiktoka? kliknij i zacznij obserwować profil Chobotz.