fbpx

Temperatura na zewnątrz znacznie spadła, w sklepach pojawiły się znicze. Może to oznaczać tylko jedno – jesień zawitała u nas na dobre. Czy to dobrze? Zależy jak na to spojrzeć. Jesień to dobry czas na podsumowania, ostatnie tegoroczne planowanie i wyznaczanie celów. To również odpowiedni moment na to, aby rozwijać nowe pasje, w końcu długie jesienne i zimowe wieczory warto poświęcić na zrobienie czegoś dla siebie. Jesień to również ostatnie wyprzedaże letnich kolekcji, na których można znaleźć różne ciekawe perełki. 

A może wcale nie lubisz chodzić po sklepach i na samą myśl o robieniu zakupów robi Ci się niedobrze? Jest na to fantastyczny sposób! Nie tylko zaoszczędzisz czas i niepotrzebne nerwy, ale również znajdziesz nową pasję na długie jesienno-zimowe wieczory.  Dziś przedstawię Ci sposób na rozwinięcie nowych umiejętności oraz krótką listę narzędzi, których potrzebujesz do wykonania najprostszych na świecie butów.

Myślisz sobie: „niemożliwe”?
A co, jeżeli na dodatek powiem Ci, że nawet większość z tych rzeczy posiadasz już w domu?

Zatem co jest Ci potrzebne, aby wykonać buty szybko i po linii najmniejszego oporu?

1. Podeszwy
Ja osobiście używam podeszw do espadryli. Są naprawdę wygodne w użytkowaniu i wiele wybaczają. Wbrew pozorom, wcale nie tak trudno je zdobyć, ponieważ jest kilka sklepów internetowych, które oferują ten produkt.

2. Materiał wierzchni
Z tym problem jest najmniejszy. Dlaczego? Ponieważ do takich butów z powodzeniem możesz wykorzystać swoje stare jeansy. Każdy ma takie w domu, bo „a, tu się popruło”, „te są za małe”, „te są za duże”, „tych już nie lubię nosić”. Dzięki temu wykorzystasz swoje stare ubranie i przyczynisz się do zmniejszenia ilości śmieci w modzie dzięki metodzie zero waste. Same plusy!

3. Nożyczki do papieru oraz nożyce do cięcia materiału
Ważne, żeby nożyce do cięcia materiału były bardzo ostre. Unikniemy dzięki temu niepotrzebnych frustracji.

4. Mydełko krawieckie, sucha pastela, kolorowy długopis lub inne pisadło
Nie ograniczaj się tylko do mydełka. Jeżeli go nie masz, po prostu weź coś, czym będzie można rysować po materiale i jednocześnie będzie to widoczne.

5. Linijka lub centymetr krawiecki
Nie masz centymetra krawieckiego? Nic nie szkodzi. Weź zwykłą linijkę i po prostu jedź z tematem.

6. Igła oraz nitka
Najważniejsze, żeby nitka była mocna. Kolor dowolny, bo to mają być Twoje buty.

7. Szpilki krawieckie

8. Zwykły długopis lub ołówek

9. Opcjonalnie: prujka, małe nożyczki do ucinania nitek, maszyna od szycia, wkładki do butów
Jeżeli nie posiadasz którejś z tych rzeczy – nie przejmuj się, i tak nadal da się wykonać buty. Jeżeli umiesz i lubisz szyć na maszynie, proszę bardzo. Jeżeli chcesz użyć wkładek do butów, żeby było bardziej komfortowo – droga wolna.

10. Wykrój
Można go z powodzeniem stworzyć własnoręcznie lub dopasować ten, który jest dołączony do opakowania z podeszwami. Jeżeli wolisz skorzystać z gotowego wykroju, ten jest dołączony do mojego kursu online o robieniu klapek w domowych warunkach. Jeżeli chcesz wiedzieć więcej – klinij tutaj