fbpx

Gdzie kupić podeszwy do espadryli? Moja lista sklepów.

Dostaję bardzo dużo pytań odnośnie podeszw. Gdzie kupić? Jak zdobyć?

Cóż… W Polsce, espadryle są jeszcze zbyt mało popularne, żeby można było na każdym kroku kupić komponenty do ich zrobienia. Jednakże nie jest to niemożliwe. Sama na początku miałam ogromne problemy, ponieważ wówczas kupienie tych podeszw w naszym kraju graniczyło z cudem. Powoli rynek się rozszerza i mogę śmiało powiedzieć, że obecnie jest to zdecydowanie łatwiejsze zadanie, pomimo że można je kupić tylko w specjalistycznych sklepach hobbystycznych lub dla rękodzielników. Jednak żyjąc w XXI wieku i dobie Internetu, niemożliwe staje się realne. Chciałam spisać wszystkie sklepy w jednym miejscu, żeby w przyszłości móc Was przekierować do konkretnych treści.

Poniżej przedstawiam moją własną, subiektywną listę sklepów:

  • Hobbycentrum.pl – w tym sklepie kupuję najczęściej. Od lat cena jednej pary należy do jednej z najniższych. Sklep jest mało intuicyjny, ale asortyment ogromny, zatem jeżeli szukasz jeszcze innych narzędzi do tworzenia rękodzieła, warto „zajrzeć” właśnie do tego sklepu. Jeżeli mieszkasz we Wrocławiu, możesz swoje zamówienie odebrać osobiście za darmo.

  • Podziergajmy.pl – ten sklep jest zdecydowanie bardziej przyjazny użytkownikowi. Ceny również należą do jednych z najniższych.

  • Etsy – na tym portalu jest bardzo duży wybór. O ile w sklepach wymienionych powyżej można kupić jedynie płaskie podeszwy, tak Etsy oferuje nam różny asortyment. Jednakże tutaj rolę gra już cena. Jest ona zdecydowanie wyższa (w końcu portal zagraniczny), do tego trzeba liczyć się z kosztami przesyłki oraz długim czasem oczekiwania na paczkę.

  • Allegro – bardzo dobrze wszystkim znane. Osobiście nigdy nie udało mi się kupić podeszw do espadryli właśnie tam, ponieważ przez wiele lat po prostu nie było takich ofert sprzedaży. Ostatnimi czasy widziałam pojedyncze aukcje, ale tutaj ceny podchodzą pod tak zwaną „darmową przesyłkę dla usługi smart”, czyli drożej, niż w pierwszych dwóch sklepach.

Zrobiłam też głębszy research i znalazłam jeszcze kilka sklepów, które w swoim asortymencie miały do zaoferowania jutowe podeszwy do espadryli:

  • Metryicentymetry.pl

  • E-pasmanteria.pl

  • Magicloop.pl

Jeżeli masz jakiś swój ulubiony sklep, w którym kupujesz podeszwy, podeślij go w komentarzu, ja również bardzo chętnie go wypróbuję.

Zakupione podeszwy do espadryli możesz z powodzeniem wykorzystać podczas mojego kursu online o tym jak szybko zrobić klapki w domowych warunkach. Naucz się wykonywać najprostsze buty w duchu zero waste i zdobądź umiejętności, których inni będą Ci zazdrościć!