fbpx

No, właśnie.

Do tej pory, robienie butów kojarzyło nam się z miłym, siwym Panem z wąsem w małym warsztacie. Tylko ów Pan znał ogromne tajniki własnoręcznego robienia butów, posiadał do tego odpowiedni i ciężki sprzęt grubego kalibru, wiedzę i umiejętności nabywane przez długie, długie lata. 

Jeżeli mamy takie skojarzenia – prawidłowo, bo to prawda – do tej pory tak właśnie było.

Jednakże świat się rozwija (i na pewno zmierza w jakimś kierunku). Potrzeby się zmieniają, zmienia się styl życia i postrzeganie niektórych jego aspektów. Jednych rzeczy już nie potrzebujemy, a niektórych pragniemy ze zdwojoną siłą. Więcej czasu spędzamy w domu, rzadziej z niego wychodzimy. Szukamy nowych pasji, które bez problemu możemy rozwijać w naszych „czterech ścianach”. I bardzo dobrze, trzeba przecież iść z duchem czasu.

Jednym z takich właśnie zainteresowań może stać się robienie butów w domu.

Czym jest domowe obuwnictwo?

Domowe obuwnictwo to nowa kategoria hobby, które pozwala na własnoręczne wykonanie obuwia w domu zarówno dla siebie, jak i dla innych. Nie potrzebujemy do tego żadnego skomplikowanego sprzętu, ani materiałów, których zazwyczaj przy tak wąskiej dziedzinie – nigdzie nie można dostać. Mało tego, nawet zdziwisz się, jak wiele z tych materiałów posiadasz już u siebie.

Własnoręczne robienie butów w domu jest prostsze, niż myślisz i wcale nie zajmuje tak wiele czasu, a efektem końcowym jest para Twoich własnych, wymarzonych i zaprojektowanych przez Ciebie – butów.

Jeżeli masz tylko odrobinę chęci do pracy i uwielbiasz robić różne rzeczy przy pomocy własnych rąk, ta pasja będzie dla Ciebie idealna.

Obserwuj mój profil na Instagramie oraz zapisz się na newsletter, aby być na bieżąco ze wszystkim, co się dzieje w Chobotz! Przy zapisie na newsletter odbierz darmowy mini poradnik – jak dobrać rozmiar butów do swoich stóp i ciesz się zakupami Internetowymi bez kupowania butów w ciemno, w końcu od czegoś trzeba zacząć.