fbpx

 Ostatnie informacje o dalszym zamknięciu wszystkiego, wcale nie napawają optymizmem. 

Zawsze tak bardzo czekamy na naszą ukochaną majówkę, a tu znów klops. 

Otóż niekoniecznie musimy spędzić ten czas bezproduktywnie. 

Dla tych, którzy chcą wykorzystać ten długi weekend robiąc coś co nie polega na oglądaniu seriali i scroll’owaniu mediów społecznościowych, mam trzy sposoby na to, co można wtedy robić. 

1.  Wybierz się na długi spacer do lasu lub parku.
Niby wszyscy o tym wiedzą, a niewielu wykorzystuje to w praktyce. Przebywanie wśród zieleni i przyrody uspokaja nasz organizm. Daje możliwość odcięcia się od rzeczywistości, zwolnienia tempa i odstresowania się. Przejdź się. Przekonaj się jak odświeżająco może to podziałać na Twój umysł. Borykasz się z jakimś problemem? Potrzebujesz twórczego pomysłu? Nie ma lepszego miejsca na rozwiązanie wszystkich bolączek. Nie kiś się w domu i nie zmuszaj to twórczego myślenia. Mózg wpada na najlepsze rozwiązania właśnie wtedy, gdy ma odrobinę „oddechu”. 

2. Długi weekend to dobry czas na nadrobienie zaległości w lekturze. 
Stosy nieprzeczytanych książek? Nie masz czasu? Zawsze są ważniejsze rzeczy do zrobienia? A, no tak, znam to skądś 😉 Wszyscy cierpimy na wieczny brak czasu. Czy wiesz, że nawet 6 minut czytania książki odstresowuje mózg? Niby tak wiele, a tak niewiele. A wystarczyłoby tylko raz zrezygnować z bezmyślnego przewijania mediów społecznościowych…

3. Każdemu zalegają takie ubrania w szafie i potem nie wiadomo co z nimi zrobić.
Czy są to jeansy, czy stare koszulki – na wszystko znajdzie się sposób 🙂 Zamiast wyrzucać je do kosza, warto dać im drugie życie. Warto wyczarować z nich jakieś użytkowe rzeczy lub po prostu poszukać innego sposobu na ich wykorzystanie.
Jeżeli nie masz ochoty na spacery czy czytanie książek, chcesz zająć się czymś zupełnie nowym i przejść w majówkę w tryb offline? 
Mam na to idealne rozwiązanie! Już w poniedziałek 26.04, rusza mój DARMOWY mini-kurs e-mail w stylu „pimp my shoes” czyli w jaki sposób podrasować swoje letnie buty metodą zero waste. Wykorzystasz swoje stare ubrania, odstresujesz się i w efekcie będziesz mieć coś ładnego. Nie musisz umieć szyć, a zdecydowaną większość rzeczy posiadasz już w domu. Kurs dostosowany jest dla osób zupełnie początkujących, zatem jeżeli masz w rodzinie chętnych na kreatywne zabawy, podziel się z nimi linkiem do zapisów. Dostęp do kursu będziesz mieć już na zawsze. Zapisz się już teraz, ponieważ czas mija bardzo szybko! Nie zapomnij potwierdzić swojego zapisu po otrzymaniu maila.