fbpx

Wiemy dobrze, że to, co jest „domowej roboty” jest lepsze, smaczniejsze, ładniejsze, solidniej wykonane i tak dalej. Bardzo ładnie przedkłada się to na życie codzienne. Lubimy domowe jedzenie, ciasta, torty lub własnoręcznie uszyte ubrania. Takie „domowe rzemieślnictwo” nas przekonuje, bo to oznacza, że została włożona w to ciężka praca oraz coś, czego nigdy nie znajdziemy w masowej produkcji – serce.

Dlatego w samodzielnym robieniu butów przede wszystkim przemawia do mnie to, że oprócz tego, że mogę włożyć w nie serce i całą pasję, to dodatkowo sama mogę decydować o ich wyglądzie. Nie muszę kupować tego co jest akurat dostępne, jeżeli chcę coś zupełnie innego. Mogę sobie wymyślić jakiś kolor lub kształt i ogranicza mnie tylko dostępność materiałów albo moja wyobraźnia (która jest dość rozbudowana 😉 ).

– Nie muszę się denerwować, że jakieś buty – które akurat mi się podobają – należą do najdroższych w sklepie, mają jakiś dodatek, który je skreśla albo są tandetne.

– Zawsze podczas zakupów myślałam sobie: „o, te są fajne, tylko gdyby nie miały tego okropnego… (tutaj można wstawić dowolne słowo)”.

– Nie muszę się denerwować, że coś było źle przyklejone, zszyte lub zrobione, bo robię to sama (tutaj działa zasada – „jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz”).

– Mogę sobie dopasować buty do moich stóp. Nie muszę w nieskończoność szukać akurat takich, które nie będą mi spadały z nóg lub klapały (pomimo dobrego rozmiaru).

– Do zrobienia butów mogę wykorzystać np. swoje stare jeansy i dzięki temu przyczynić się do zmniejszenia ilości śmieci w modzie i poszerzania trendu #zerowaste.

– Nie muszę podążać za konkretnymi trendami, mogę tworzyć je sama <3

Jest mnóstwo zalet własnoręcznego robienia butów.

Oprócz tego, że ta umiejętność pozwala mi się rozwijać w upragnionym kierunku, to jeszcze pozwala mi się wyciszyć i odstresować.

A Ty? Jakie masz pasje? Co pomaga Ci w oderwaniu się od codzienności?

Jeżeli Ty również chcesz samodzielnie decydować o wyglądzie swoich letnich butów, wejdź na https://chobotz.pl/kurs-online/ gdzie znajdziesz informacje o moim kursie online o tym jak samodzielnie i w domowych warunkach wykonać wegańskie klapki na lato w duchu zero waste.

Masz pytania? Pisz na kontakt@chobotz.pl