fbpx

Masz już dość oglądania seriali?

Przytłacza Cię ilość informacji i reklam dookoła? 

Chcesz zrobić coś nowego w ciszy i spokoju, ale wszystko, czego do tej pory próbowałaś nie wciąga Cię tak bardzo? Nic nie wychodzi? Uważasz, że w niczym nie jesteś dobra? Brakuje Ci już pomysłów? W dzisiejszym artykule przedstawię trzy sposoby na to, co można zrobić w domu podczas kwarantanny, zamiast oglądać telewizję.

1. Namaluj coś, narysuj coś. Zrelaksuj się. Daj się ponieść fantazji i oddaj się zajęciu, które pobudza Twoją wyobraźnię i wzmaga kreatywność. 
Gdy w obecnych czasach życie przeniosło się do Internetu, wszyscy doświadczamy natłoku informacji i bodźców zewnętrznych. Im więcej tego chłoniemy, tym mniej nasz mózg odpoczywa. A gdyby tak przejść do tak zwanego „trybu offline”? Najzwyklejsza kartka papieru i ołówek mogą zdziałać cuda dla naszego (tak bardzo upragnionego) świętego spokoju. 

2. Zacznij wypracowywać dobre nawyki. 
Od dawna chcesz zacząć ćwiczyć, ale nigdy nie masz na to czasu? Zaczynasz z „grubej rury” i chcesz osiągnąć za dużo rzeczy na raz? Budowanie nawyków zacznij od małych kroczków bo, jak to mówią, „nie od razu Rzym zbudowano”. Jeżeli Twoim celem jest codzienny poranny trening trwający 30 minut, zacznij od wstania rano i założenia sportowych ubrań. Tylko tyle i aż tyle. Z każdym dniem posuwaj się coraz dalej, aż w końcu osiągniesz swój cel. Ta metoda tyczy się wyrabiania każdego nawyku. Chcesz przejść na dietę lub po prostu jeść więcej warzyw? Zacznij od dodawania jednego warzywa do każdego posiłku, aż w końcu będzie to dla Ciebie naturalne. Metoda małych kroków sprawdza się przy budowaniu każdego nawyku.

3. Odśwież swoją szafę. 
Nic tak nie nadaje powiewu wiosny, jak odświeżenie swojej szafy. I nie, nie mam tu na myśli powieszenia zapaszku czy wrzucenia naftaliny. Przejrzyj swoje ubrania i buty. Zdecyduj, które z nich będziesz nosić, które nie nadają się do niczego, a które z nich możesz komuś oddać. Te ubrania, które nie nadają się do niczego, możesz przerobić na szmatki lub nadać im zupełnie nowe życie. Jak nadać im nowe życie? To bardzo proste. Niewiele osób wie, że można z nich zrobić zupełnie nowe rzeczy. Spójrz na zdjęcie powyżej. To są klapki, które zostały zrobione ze starych jeansów. Tak, dobrze widzisz, ze starych jeansów. 
Zużyte i znoszone ubrania mogą posłużyć jako materiał do zrobienia ozdób czy ulepszenia swoich ubrań lub butów. Jeżeli chcesz dowiedzieć się jak można ulepszyć swoje buty metodą zero waste, bez wychodzenia z domu i bez specjalistycznego sprzętu, już teraz zapisz się na darmowy mini-kurs e-mail o tym, jak ulepszyć swoje letnie buty metodą zero waste. Przyczynisz się do zmniejszenia ilości śmieci w modzie i odkryjesz nowe możliwości podczas lockdownu.

Kliknij poniżej, aby dowiedzieć się więcej.